دسترسی سریع

تبلیغات
asus flash

مطالب کاربردی

دانلود ها


 

برای استفاده از آموزش فلش گوشی های LG با نسخه ی اندروید ۶ و بالاتر میتوانید به این پست مراجعه نمایید.

آموزش فلش کردن رام رسمی بر روی گوشی های ال جی به وسیله LG Flash Tool :

پیش نیاز مراحل فلش کردن رام رسمی :

۱. ابتدا درایور گوشی های ال جی LG را از لینک زیر دانلود کنید :

دانلود درایور های ال جی ( نسخه ویندوز )

دانلود درایورهای ال جی ( نسخه مک )

۲. برنامه LG Flash Tool 2014 را از لینک زیر دانلود کنید :

دانلود نرم افزار فلش تولز ال جی

۳. دانلود رام رسمی گوشی های ال جی ( با فرمت kdz )

۴. USB Debugging گوشی خود را فعال کنید . ( آموزش فعالسازی usb debugging  را در این قسمت مشاهده نمایید)

۵. قبل از فلش حتما از اطلاعات خود بک آپ بگیرید چون بعد از فلش کردن تمامی اطلاعات پاک خواهد شد ، قبل از فلش حتما کارت حافظه و سیم کارت را از گوشی خارج کنید.

نحوه فلش کردن رام رسمی بر روی گوشی های ال جی بعد از انجام مراحل پیش نیاز :

توجه : قبل از انجام مراحل نصب رام حتما گوشی خود را کاملا شارژ کنید یا برای احتیاط شارژ گوشی تان بالای ۵۰ درصد باشد .

 

اگر مراحل فلش کردن رام رسمی بر روی گوشی های ال جی را به درستی انجام دهید , هیچ مشکلی برای دستگاه تان پیش نخواهد آمد ! پس مراحل زیر را به دقت انجام دهید :

 

۱. ابتدا درایور گوشی های ال جی را که در مرحله شماره ۱ پیش نیاز دانلود کرده بودید , در کامپیوتر/لپ تاپ خود نصب کنید .

 

۲. بعد از آن فایل “LG Flash Tool 2014” را که در مرحله شماره ۲ پیش نیاز دانلود کرده بودید , در سیستم اکسترکت کنید 

 

۳. اکنون وارد فولدر “LG Flash Tool 2014 ” که اکسترکت کرده اید شوید و بر روی نرم افزار “LGFlashTool2014.exe” را با آیکن قرمز رنگ موجود هست , دو بار کلیک کنید تا نرم افزار LG Flash Tool اجرا شود :

 


 

 

توجه : اگر برنامه LG Flash Tool در سیستم شما اجرا نشد , برنامه “Visual C Runtime Library” را در سیستم خود نصب کنید . برای دانلود آن روی این لینک کلیک کنید.

 

 

lg-flash-tool1

 

 

در تصویر بالا تعدادی فیلد و گزینه میبینید که سعی کنید گزینه های پیش فرض برنامه را دستکاری نکنید ! یعنی گزینه ها مانند تصویر بالا باشند :

 

 • Select Type : این گزینه را بر روی CDMA قرار دهید .
 • Phone Mode : این گزینه را بر روی DIAG قرار دهید .
 • Reset Time : به این گزینه اصلا دست نزنید و بگذارید مقدار پیشفرض بماند که در حالت عادی عدد ۳۳۰۰۰ میباشد .
 • Version : این فیلد نیز با بارگذاری فایل KDZ , به صورت خودکار تغییر میکند و نیازی نیست شما آن را دستکاری کنید !
 • Select KDZ file : در این قسمت شما میبایست آدرس رام رسمی با فرمت KDZ را به برنامه بدهید .

۴. حالا گوشی خود را به “Download Mode” ببرید و با کابل USB آن را به کامپیوتر/لپ تاپ خود وصل کنید . برای این کار به این آموزش مراجعه کنید . بعد از ورود به حالت “دانلود مد” گوشی شما مانند تصویر زیر خواهد شد :

 

image2

 

و پس از مدت کوتاهی نیز وارد صفحه “Firmware Update” خواهید شد :

 

download

 

۵. در این مرحله میبایست , رام رسمی با فرمت KDZ را به برنامه LG Flash Tool در کامپیوتر بدهید . به همین منظور در برنامه LG Flash Tool در کامپیوتر گزینه ای که در تصویر زیر مشخص شده را انتخاب کنید :

 

select-kdz-file

بعد از آن مسیر فایل KDZ ( رام رسمی برای گوشی های LG ) که در مرحله ۳ پیش نیاز دانلود کرده بودید را پیدا کرده و در نهایت روی آن ۲ بار کلیک کنید تا وارد صفحه اصلی برنامه LG Flash Tool شوید . همانطور که مشاهده میکنید قسمت “Version” به صورت خودکار تغییر کرده است و در قسمت “Select KDZ file” مسیر فایل KDZ نوشته شده است :

 

2

 

۶. اکنون میبایست یکی از گزینه های “Normal Flash” یا “CSE Flash” را متناسب با نوع فلش کردن خود , انتخاب کنید (پیشنهاد ما CSE Flash میباشد ) . در زیر به توضیح مختصری درباره آنها میپردازیم :

الف) Normal Flash : 

 1. این نوع فلش مانند آپدیت های OTA میباشد و خاصیت های آپدیت OTA را داراست ! ( مانند آنروت کردن گوشی ها در صورت روت بودن )
 2. در Normal Flash هیچ اطلاعاتی از پارتیشن دیتای گوشی شما (نرم افزار ها , بازی ها , سیو بازی ها و نرم افزار ها , مخاطبین ذخیره شده در گوشی , اس ام اس ها , شماره تماس ها و … ) پاک نخواهد شد !
 3. تنها زمانی از Normal Flash استفاده کنید که قصد تعمیر کردن ارور های سیستمی گوشی خود را داشته باشید ( مانند ارور های Force Close یا Unfortunately پی در پی در گوشی ) !
 4. شما فقط میتوانید رام هایی را به وسیله Normal Flash بر روی گوشی خود فلش کنید که ورژن اندروید آن با ورژن اندروید گوشی شما یکسان باشد . ( در واقع زمانی که بخواهید همان رام فعلی گوشی خود را ری-فلش کنید )

ب) CSE Flash : 

 1. این نوع فلش , یک فلش کامل محسوب میشود . ( در این روش نیز گوشی شما آنروت خواهد شد )
 2. در CSE Flash تمامی اطلاعات دیتای گوشی شما (نرم افزار ها , بازی ها , سیو بازی ها و نرم افزار ها , مخاطبین ذخیره شده در گوشی , اس ام اس ها , شماره تماس ها و … ) و تمامی پارتیشن های Cache , Dalvik Cache و System پاک و ریست خواهند شد . یعنی تمامی اطلاعات گوشی مانند زمانی میشود که گوشی را تازه خریده باشید .
 3. شما میتوانید به منظور تعمیر گوشی , ارتقای گوشی به نسخه بالاتر (آپدیت) و یا بردن گوشی به نسخه پایین تر (دانگرید) , از CSE Flash استفاده کنید .

 

۷. شما بعد از انتخاب گزینه “CSE Flash” و یا “Normal Flash” وارد صفحه “Read Phone Information” خواهید شد . در این صفحه بر روی گزینه “Start” کلیک کنید ( همانطور که در تصویر زیر با فلش قرمز رنگ مشخص شده است ) :

 

lg flash tools

 

۸. حالا شما وارد بخش “Select Country & Language” میشوید . گزینه های “Country” و “Language” را طبق مقادیر زیر تغییر دهید :

 • Country : این گزینه را بر روی “Diffrent Country” قرار دهید .
 • Language : این گزینه را بر روی “English” قرار دهید .

lg flash tool4

 

نکته : اگر به تنظیمات پیشفرض دست نزنید , بعد از نصب رام رسمی و بالا آمدن گوشی , میتوانید زبان گوشی را تغییر دهید .

توجه : اگر گوشی شما دارای سیستم عامل “Windows Mobile” میباشد , میبایست تیک گزینه “Smart Phone Upgrade -Windows Mobile” را بزنید . و اگر گوشی شما دارای سیستم عامل “Android” میباشد , گزینه “Smart Phone Upgrade -Windows Mobile” نباید تیک خورده باشد .

در انتها و بعد از تنظیم مقادیر “Country” و “Language” , گزینه “Ok” را انتخاب کنید .

۹. بعد از انتخاب گزینه “Ok” وارد صفحه ای مانند شکل زیر خواهید شد :

 

مل 5

 

توجه : لطفا در این مرحله و تا پایان مرحله فلش شدن گوشی , مراقب باشید که اتصال کابل USB قطع نشود و باتری از گوشی نیز جدا نشود !

تذکر : بعضی از وبسایت های فارسی زبان نوشته اند که برای موفق شدن در انجام عملیات فلش کردن گوشی , میبایست در این مرحله اتصال خود را به اینترنت قطع کنید ! در تستی که ما چندین بار انجام دادیم , این مرحله با اتصال به اینترنت نیز قابل انجام هست و نیازی به قطع کردن اینترنت نمیباشد ! اما اگر به مشکل برخوردید میتوانید موقتا اتصال خود را به اینترنت قطع کرده و مراحل فلش کردن گوشی را انجام دهید .

نکته ۱ : مراحل فلش کردن گوشی در این مرحله به ۴ دسته تقسیم میشود که در بالای نرم افزار با ۴ آیکن نمایش داده شده است :

 

بمشسا مل

 

نکته ۲ : ممکن است در مرحله “دانلود فایل از اینترنت” یعنی آیکن “Network” , برنامه به شما ارور بدهد که بدون نادیده گرفتن ارور , بگذارید تا مراحل فلش کردن روند خود را طی کند و به مرحله “Upgrading your phone” برسد و در نهایت فلش گوشی شما کامل شود :

 

flash tools

 

نکته ۳ : هنگام رسیدن مراحل فلش به قسمت “Upgrading your phone” , گوشی شما نیز مراحل فلش شدن را به صورت “درصد” نمایش میدهد !

 

 

images

 

۱۰. هنگامی که گوشی شما به مرحله “Software Upgrade is complete” رسید ( مانند تصویر زیر ) , یعنی رام رسمی با موفقیت کامل بر روی گوشی شما فلش شده است و گوشی شما به صورت خودکار Restart میشود ! اکنون میتوانید کابل usb  را جدا کنید و از رام جدیدی که نصب نموده اید استفاده نمایید.

 

lg

دانـــــلود

برچسب ها

مطالب پیشنهادی ما

دیدگاه های شما

2 پاسخ به “آموزش فلش رام رسمی گوشی های ال جی”

 1. hamed asadi گفت:

  سلام خسته نباشید چگونه ثبت نام کنم

  [پاسخ]

  admin پاسخ در تاريخ دی ۱۴ام, ۱۳۹۵ ۱۰:۵۹ ب.ظ:

  با سلام برای دریافت رام و یا استفاده از مطالب وبسایت نیازی به ثبت نام نیست

  [پاسخ]

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو